所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 70 |
| Terminal Finish | Zinc, Clear Chromate |
| Current Rating | 20A |
| Bottom Termination | Closed |
| Material - Insulation | Thermoplastic |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Voltage Rating | 600V |
| Wire Gauge | 12-22 AWG |
| Number of Rows | 1 |
| Standard Package | 2,100 |
| Barrier Type | 2 Wall (Dual) |
| Top Termination | Screws with Quick Connect Tabs |
| Terminal Material | Steel |
| Material Flammability Rating | UL94 V-2 |
| Number of Wire Entries | 4 |
| Number of Circuits | 4 |
| Features | Flange |
| Mounting Type | Chassis, Panel |
| Color | Black |
| Operating Temperature | -60°C ~ 105°C |
| Packaging | Bulk |
| Pitch | 0.438" (11.12mm) |
| Other Names | SSB7CG04032224 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Standard Pack: | 70 |
咨询QQ
热线电话