所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Case Size | 0603 |
| Type | Thin Film |
| Resistance Value | 14.3 Ohm |
| Tolerance | 0.1 % |
| Power Rating | 1/16 W |
| Case Style | Molded |
| Operating Temperature | -55 to 155 °C |
| Temperature Coefficient | ±10 ppm/°C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant, ELV compliant |
| Lead Free Solder Processes | Reflow solder capable to 245°C, Reflow solder capable to 260°C |
| Mount Style | Surface Mount |
| Temperature Coefficient (ppm°C) | ±10 |
| Series | RN73 |
| Brand | Holsworthy |
| Power Rating (W) | 0.063 |
| Element | Thin Film |
| Resistor Type | Precision Resistor |
| Resistance (Ω) | 14.3 |
| Package Type | Taped and Reeled |
| Termination Type | Solder |
| Packaging Style | 603 |
| Package Component Size | 1.6 x 0.8 |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Tolerance (%) | 0.1 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Resistance (Ohms) | 14.3 |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Height | 0.022" (0.55mm) |
| Size / Dimension | 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm) |
| Power (Watts) | 0.063W, 1/16W |
| Composition | Thin Film |
| Other Names | RN73C1J14R3BTDF |
| Package/Case | 0603 (1608 Metric) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Standard Pack: | 1,000 |
咨询QQ
热线电话