所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 0805 |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 820 pF |
| Voltage | 100 Vdc |
| Tolerance | 5 % |
| Dielectric | C0G |
| Construction | Flat |
| Product Length | 2 mm |
| Product Depth | 1.25 mm |
| Standard Package | Tape & Reel |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant, ELV compliant |
| Lead Free Solder Processes | Reflow solder capable to 245°C, Reflow solder capable to 260°C |
| Mount Style | Surface Mount |
| Dielectric Material | NP0 |
| Series | TYC |
| Package Style | 805 |
| Capacitor Type | Multilayer Ceramic |
| Voltage Rating (VDC) | 100 |
| Capacitance (pF) | 820 |
| Product Style | General Purpose |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Tolerance (%) | 5 |
| Standard Pack: | 4,000 |
咨询QQ
热线电话