所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant / ELV compliant |
| Operating Function | On On |
| Lead Free Solder Processes | Wave solder capable to 240°C / Wave solder capable to 260°C / Wave solder capabl |
| Mount Style | Through-Hole |
| Current Rating | 0.4 VA |
| Contact Plating | Gold |
| Series | A |
| Brand | Alcoswitch |
| Toggle Actuation | Vertical |
| Bushing Type | 1/4-40 |
| Toggle Style | Baton Long |
| Bushing Style | Threaded |
| Configuration (Pole-Throw) | Single Pole - Double Throw |
| Process Sealed | No |
| Termination Type | Printed Circuit |
| Seal Type | Terminal Seal (epoxy) |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Toggle Length | 10.4 |
| Operating Temperature Max Deg. C | 85C |
| Contact Material | Copper |
| Operating Temperature Min Deg. C | -30C |
| Actuator Style | Long Baton Toggle |
| Pole Throw Configuration | SPDT |
| Product Length (mm) | 12.7 mm |
| Product Depth (mm) | 6.86 mm |
| AC Voltage Rating (Max) | 20V VAC |
| DC Voltage Rating (Max) | 20V VDC |
| Switch Configuration | ON ON |
| Product Height (mm) | 29.74 mm |
| Packaging | Bulk |
| Circuit | SPDT |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Switch Function | On-On |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 6.35mm Dia |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Voltage Rating - AC | 20V |
| Electrical Life | 6,000 Cycles |
| Termination Style | PC Pin |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Actuator Type | Standard Round |
| Standard Package | 100 |
| Voltage Rating - DC | 20V |
| Bushing Thread | 1/4-40 |
| Actuator Length | 10.41mm |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话