所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | CPC Medical |
| Gender | PL |
| Termination Method | Solder Cup |
| Mounting | Cable Mount |
| Body Orientation | Straight |
| Standard Package | Bulk |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant, ELV compliant |
| Strain Relief Type | Collet |
| Lead Free Solder Processes | Hand solderable with lead free solder |
| Product Type | Plug |
| Collet Color | Yellow |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Brand | Tyco Electronics |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Cable Diameter Range | 2.7-3.9 |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Nut Color | Yellow |
| Bend Relief | Without |
| Housing Flammability Rating | UL 94V-0 |
| Nut Type | Back |
| Contact Finish | Gold over Nickel |
| Number of Positions | 5 |
| Housing Color | Black |
| Orientation | Keyed |
| Voltage - Rated | 300VAC |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Termination | Solder Cup |
| Connector Type | Plug, Male Pins |
| Shell Material, Finish | Thermoplastic |
| Packaging | Bulk |
| Operating Temperature | -50°C ~ 170°C |
| Fastening Type | Latch Lock |
| Current Rating | 7A |
| Contact Finish Thickness | 29.5µin (0.75µm) |
| Features | Assembly Kit |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| 耐用性等级 (Cycles) | 2500 |
| 电压 (Vrms) | 300 |
| 外壳尺寸 | 1 |
| 端子类型 | 插针 |
| 信号针数量 | 5 |
| 屏蔽 | 否 |
| 连接器和端子端接到 | 电线和电缆 |
| Feedthrough Type | No |
| 电源针数量 | 5 |
| 接合对准类型 | 键控 |
| UL 易燃性等级 | UL 94V-0 |
| 接合对准 | 带有 |
| 工作电压 (VAC) | 300 |
| 绝缘材料 | PPSU |
| 线缆尺寸 | 2.7 – 3.9 mm² [ 22 AWG ] |
| Connector System | 线到面板, 线到面板 |
| 预装 | 是 |
| 接合固定 | 带有 |
| 端子布局 | 圆形 |
| 工组温度范围 | -50 – 170 °C [ -58 – 338 °F ] |
| 产品类型 | 连接器 |
| Sealable | 否 |
| 密封的 | 否 |
| IP Water Sealing Level | 0 |
| 工厂安装的后壳 | 不带 |
| IP Dust Sealing Level | 5 |
| 外壳材料 | 聚苯砜 |
| 接合固定类型 | 推挽式自锁 |
| Assembly Length | 35.15 mm [ 1.38 in ] |
| 附件颜色 | 黄色 |
| Shell Type | All Plastic |
| 定位监控 | 80° |
| 封装数量 | 10 |
| Field Serviceable | No |
| 连接器种类 | 插头 |
| 凸缘 | 不带 |
| 流体阻力 | 无 |
| Environmental Protection | Without |
咨询QQ
热线电话