所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Wirewound |
| Resistance Value | 390 Ohm |
| Tolerance | 5 % |
| Power Rating | 50 W |
| Product Height | 17 mm |
| Product Length | 72.5 mm |
| Standard Package | Tape & Reel |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant, ELV compliant |
| Lead Free Solder Processes | Hand solderable with lead free solder |
| Mount Style | Chassis Mount |
| Temperature Coefficient (ppm°C) | ±30 |
| Series | THS |
| Brand | CGS |
| Power Rating (W) | 50 |
| Element | Wirewound |
| Resistor Type | Power Resistor |
| Resistance (Ω) | 390 |
| Package Type | Loose Piece - Tray |
| Termination Type | Solder Lug |
| Package Component Size | 72.5 x 30 |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Tolerance (%) | 5 |
| Packaging | Tray |
| Resistance (Ohms) | 390 |
| Lead Style | Solder Lugs |
| Mounting Feature | Flanges |
| Temperature Coefficient | ±30ppm/°C |
| Height | 0.669" (17.00mm) |
| Size / Dimension | 2.008" L x 1.181" W (51.00mm x 30.00mm) |
| Coating, Housing Type | Aluminum |
| Power (Watts) | 50W |
| Composition | Wirewound |
| Other Names | THS50390RJ |
| Package/Case | Axial, Box |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Standard Pack: | 100 |
咨询QQ
热线电话