所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Diameter - Shaft | 0.188" (4.77mm) |
| Steps per Revolution | 2400 |
| Length - Lead Wire | 12.00" (304.80mm) |
| Diameter - Body | 1.65" (42.00mm) |
| Mounting Hole Spacing | 1.88" (47.63mm) |
| Weight | 0.688 lb (312.07g) |
| Coil Type | Bi-Polar |
| Length - Shaft and Bearing | 0.500" (12.70mm) |
| Standard Package | 30 |
| Torque - Holding (oz-in / mNm) | 11.9 / 84 |
| Voltage - Rated | 5VDC |
| Type | Geared |
| Other Names | 403-1027 |
| Step Angle | 0.15° |
咨询QQ
热线电话