所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Diameter - Shaft | 0.118" (3.00mm) |
| Steps per Revolution | 48 |
| Length - Lead Wire | 12.00" (304.80mm) |
| Diameter - Body | 1.65" (42.00mm) |
| Mounting Hole Spacing | 1.95" (49.48mm) |
| Weight | 0.319 lb (144.7g) |
| Coil Type | Unipolar |
| Length - Shaft and Bearing | 0.450" (11.43mm) |
| Standard Package | 100 |
| Torque - Holding (oz-in / mNm) | 9.4 / 66.2 |
| Voltage - Rated | 12VDC |
| Type | Standard |
| Other Names | 403-1010 |
| Step Angle | 7.5° |
咨询QQ
热线电话