所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Standard LEDs - SMD |
| RoHS | RoHS Compliant |
| LED Size | 2 mm x 2.2 mm |
| Illumination Color | Green |
| Wavelength/Color Temperature | 565 nm |
| Lens Color/Style | Diffused |
| Forward Current | 10 mA |
| Forward Voltage | 2.3 V |
| Luminous Intensity | 4 mcd |
| Viewing Angle | 70 deg |
| Packaging | Bulk |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Power Rating | 120 mW |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Selling Alternatives | 4307T5(NRC) |
| Subcategory | LED |
| Lead Time | 112 Days |
咨询QQ
热线电话