所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package Type | SIP |
| Number of Resistors | 16 |
| Number of Terminals | 10 |
| Power Rating | 1.5 W |
| Type | Network |
| Circuit Designator | TERM |
| Technology | Thick Film |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Resistance Value | 3/6.2 KOhm |
| Temperature Coefficient | ±100 ppm/°C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Resistance Value | 3K/6.2K |
| EU RoHS | Compliant |
| Power Rating per Resistor | 0.25 (1/4) |
| Product Depth | 2.16 |
| Temperature Coefficient | ±100 |
| Termination Style | Pin |
| Product Length | 24.99 |
| Product Height | 6.35 |
| Power Rating | 1.5 |
| Tolerance | 2% |
| Mounting | Through Hole |
| Case Style | Molded |
| Terminal Pitch | 2.54 |
| Package/Case | SIP |
| Packaging | Tube |
| Resistance (Ohms) | 3k, 6.2k |
| Power Per Element | 250mW |
| Mounting Type | Through Hole |
| Circuit Type | Dual Terminator |
| Supplier Device Package | 10-SIP |
| Height | 0.250" (6.35mm) |
| Size / Dimension | 0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm) |
| Number of Pins | 10 |
| Package / Case | 10-SIP |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话