所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Number of Positions | 4 |
| Mounting | Through Hole |
| Pole Throw Configuration | SPST |
| Actuator Style | Raised Rocker |
| Terminal Type | PC Pins |
| Standard Package | Bulk |
| Comment | All switches are bottom sealed. |
| RoHSELV Compliance | ELV compliant, 5 of 6 Compliant |
| Lead Free Solder Processes | Wave solder capable to 240°C, Wave solder capable to 260°C, Wave solder c |
| Auto-Insertable | No |
| Series | 7100 |
| Brand | Alcoswitch |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Number of Switches | 4 |
| Packaging Quantity | 25 |
| Centerline (mm in) | 2.54 [0.100] |
| Housing Material | Polyester |
| Configuration (Pole-Throw) | Single Pole - Single Throw |
| Housing Color | Blue |
| Sealed | No |
| Contact Mating Area Plating Material | Gold (30) over Nickel (50) |
| Product Type | DIP Switch |
| PCB Mount Style | Thru Hole |
| Termination (Solder) Post Length (mm (in)) | 3.56 [0.140] |
| Washable | No |
| Actuator Type | Rocker |
| Mounting Type | Through Hole |
| Circuit | SPST |
| Contact Rating @ Voltage | 0.06A @ 5VDC |
| Orientation | Top Actuated |
| Actuator Level | Raised |
| rohs | Lead free / RoHS non-compliant |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Product Category | DIP Switches / SIP Switches |
| Terminal Pitch | 2.54 mm |
| Switch Type | DIP |
| Contact Form | SPST |
| Termination Style | Through Hole |
| Contact Plating | Gold |
| Actuator | Rocker |
| RoHS | No |
| SubCategory | DIP Switch |
| MainCategory | Switches |
| 端子接触部电镀厚度 (µin) | 30 |
| 高度 | 8.64 mm [ .34 in ] |
| 端子基材 | 铜合金 |
| スイッチ数 | 4 |
| 长度 | 12.19 mm [ .48 in ] |
| UL 易燃性等级 | UL 94V-0 |
| 工作温度范围 (°C) | -55 – 105 |
| 中心线 | 2.54 mm [ .1 in ] |
| 开关类型 | DIP |
| 安装类型 | 通孔 |
| 额定电压 (VDC) | 40 |
| 端子接触部电镀材料 | 金 |
| 壳体颜色 | 蓝色 |
| 安装角度 | 垂直 |
| 端子电流额定值 (A) | 1 |
| ロー プロファイル | 否 |
| はんだテール端子のめっき | 镍打底镀金 |
| 密封 | 否 |
| 外壳材料 | 聚酯 GF |
| 端接柱体长度 | 3.56 mm [ .14 in ] |
| 产品类型 | 开关 |
| 構成(Pole-Throw) | 单极 - 单掷 |
| 针数 | 4 |
| 封装数量 | 25 |
| 注释 | 所有开关末端密封。 |
| アクチュエータのスタイル | 摇臂(顶致动) |
咨询QQ
热线电话