所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | RJ-11 |
| Gender | F |
| Pitch | 2.04 mm |
| Termination Method | Solder |
| Mounting | Through Hole |
| Body Orientation | Right Angle |
| Standard Package | Trays |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Number of Ports | 1 Port |
| Positions Loaded | 6 |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Current Rating (Max) | 1.5/Contact A |
| Housing Material | Polyamide |
| Mounting Style | Through Hole |
| Packaging | Tray |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Number of Contacts | 6 POS |
| Housing Color | Black |
| Product Length (mm) | 16.38 mm |
| Product Depth (mm) | 15.75 mm |
| Product Height (mm) | 13.53 mm |
| Voltage Rating Max | 150VAC |
| Pitch (mm) | 2.04 mm |
| Category Number | Cat 3 |
| Family | 43860 |
咨询QQ
热线电话