所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 10.9(Max) X 5.5(Max) |
| Mounting | Through Hole |
| Capacitance Value | 0.0033 uF |
| Voltage | 400|500 Vac |
| Tolerance | 20 % |
| Dielectric | Y5U |
| Lead Pitch For Radial | 9.5 mm |
| Product Diameter | 10.9(Max) mm |
| Operating Temperature | -30 to 125 °C |
| Termination Style | Radial |
| Product Depth | 5.5(Max) mm |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Ceramic Disc Capacitors |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Capacitance | 3300 pF |
| Voltage Rating | 400 VAC |
| Operating Temperature Range | - 30 C to + 125 C |
| Product | Ceramic Disc Capacitors - AC Line Rated |
| Capacitance - nF | 3.3 nF |
| Capacitance - uF | 0.0033 uF |
| Case Diameter | 12.4 mm |
| Lead Spacing | 9.52 mm |
| Packaging | Bulk |
| Series | 440L |
| Factory Pack Quantity | 250 |
| Temperature Coefficient / Code | Y5U |
| Lead Diameter | 0.81 |
| Type | Ceramic Disc |
| EU RoHS | Compliant |
| Suppression Class | X1/Y1 |
| Product Diameter | 10.9(Max) |
| Product Depth | 5.5(Max) |
| Seated Plane Height | 14.1(Max) |
| Lead Pitch For Radial | 9.5 |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Unit Pack | 250 |
| MOQ | 1000 |
| Dissipation Factor DF | 2 |
咨询QQ
热线电话