所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 15.7(Max) X 5.8(Max) |
| Mounting | Through Hole |
| Capacitance Value | 0.0047 uF |
| Voltage | 400|500 Vac |
| Tolerance | 20 % |
| Dielectric | Y5U |
| Lead Pitch For Radial | 9.5 mm |
| Product Diameter | 15.7(Max) mm |
| Operating Temperature | -30 to 125 °C |
| Termination Style | Radial |
| Product Depth | 5.8(Max) mm |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Ceramic Disc Capacitors |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Capacitance | 4700 pF |
| Voltage Rating | 400 VAC |
| Operating Temperature Range | - 30 C to + 125 C |
| Product | Ceramic Disc Capacitors - AC Line Rated |
| Capacitance - nF | 4.7 nF |
| Capacitance - uF | 0.0047 uF |
| Case Diameter | 15.7 mm |
| Lead Spacing | 9.52 mm |
| Packaging | Bulk |
| Series | 440L |
| Factory Pack Quantity | 125 |
| Temperature Coefficient / Code | Y5U |
| Lead Diameter | 0.81 |
| Type | Ceramic Disc |
| EU RoHS | Compliant |
| Suppression Class | X1/Y1 |
| Product Diameter | 15.7(Max) |
| Product Depth | 5.8(Max) |
| Seated Plane Height | 18.9(Max) |
| Lead Pitch For Radial | 9.5 |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Unit Pack | 125 |
| MOQ | 500 |
| Dissipation Factor DF | 2 |
| Operating Temp Range | -30C to 125C |
| Rad Hardened | No |
| Failure Rate | Not Required |
| Lead Diameter (nom) | 0.81 mm |
| Construction | Radial |
| Tolerance (+ or -) | 20% |
| Temp Coeff (Dielectric) | Y5U |
| Lead Spacing (nom) | 9.5 mm |
| Mounting Style | Through Hole |
| Package / Case | Not Required |
| Product Length (mm) | Not Required mm |
| Product Depth (mm) | 5.8 mm |
| Product Height (mm) | Not Required mm |
| Seated Plane Height | 18.9 mm |
| Size (mm) | 15.7 X 5.8 |
| Product Diameter (mm) | 15.7 mm |
| DELETED | Compliant |
| 电容 | 4700pF |
| 引线间距 | 0.374" (9.50mm) |
| 容差 | ±20% |
| 大小/尺寸 | 0.618" Dia (15.70mm) |
| 电压 - 额定 | 400VAC |
| 操作温度 | -30°C ~ 125°C |
| 高度 - 安装(最大值) | 0.744" (18.90mm) |
| 温度系数 | Y5U (E) |
| 应用 | Safety |
| 装配类型 | Through Hole |
| 系列 | Cera-Mite 440L |
| 等级 | X1Y1 |
咨询QQ
热线电话