所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 8.4(Max) X 5.8(Max) |
| Mounting | Through Hole |
| Capacitance Value | 470 pF |
| Voltage | 400|500 Vac |
| Tolerance | 20 % |
| Dielectric | Y5U |
| Lead Pitch For Radial | 9.5 mm |
| Product Diameter | 8.4(Max) mm |
| Operating Temperature | -30 to 125 °C |
| Termination Style | Radial |
| Product Depth | 5.8(Max) mm |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Ceramic Disc Capacitors |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Capacitance | 470 pF |
| Voltage Rating | 400 VAC |
| Operating Temperature Range | - 30 C to + 125 C |
| Product | Ceramic Disc Capacitors - AC Line Rated |
| Case Diameter | 8.4 mm |
| Lead Spacing | 9.5 mm |
| Packaging | Bulk |
| Series | 440L |
| Factory Pack Quantity | 250 |
| Temperature Coefficient / Code | Y5U |
| メーカ | Vishay |
| 製品カテゴリ | セラミックディスクコンデンサ |
| 静電容量 | 470 pF |
| 公差 | 20 % |
| 定格電圧 | 400 VAC |
| 動作温度範囲 | - 30 C to + 125 C |
| 末端様式 | Radial |
| 製品 | Ceramic Disc Capacitors - AC Line Rated |
| ケースの直径 | 8.4 mm |
| リード間隔 | 9.5 mm |
| パッケージ化 | Bulk |
| シリーズ | 440L |
| 工場パックの数量 | 250 |
| 温度係数 / コード | Y5U |
| Lead Diameter | 0.81 |
| Type | Ceramic Disc |
| EU RoHS | Compliant |
| Suppression Class | X1/Y1 |
| Product Diameter | 8.4(Max) |
| Product Depth | 5.8(Max) |
| Seated Plane Height | 11.6(Max) |
| Lead Pitch For Radial | 9.5 |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Dissipation Factor DF | 2 |
| Product Range | :VISHAY - 440L Series |
| Capacitance Tolerance | :± 20% |
| Dielectric Characteristic | :Y5U |
| Capacitor Terminals | :Radial Leaded |
| Operating Temperature Min | :-30°C |
| Operating Temperature Max | :125°C |
| No. of Pins | :2 |
| Weight (kg) | 0.01 |
| Tariff No. | 85322300 |
咨询QQ
热线电话