所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Factory Pack Quantity | 12 |
| Product Category | DIP Switches / SIP Switches |
| Terminal Pitch | 2.54 mm |
| Contact Rating | 100 mA |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 105 C |
| Contact Form | SPST |
| Termination Style | PCB |
| Switch Type | DIP |
| Contact Plating | Gold |
| Package / Case | DIP |
| Actuator | Rocker |
| Current Rating | 100 mA |
| Number of Positions | 9 |
| RoHS | No |
| Contact Material | Copper Alloy |
咨询QQ
热线电话