所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Standard LEDs - SMD |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Packaging | Reel |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Lens Style/Size | Oval with Flat Top, 2.7mm x 1.4mm |
| Color | White |
| Viewing Angle | 120° |
| Size / Dimension | 3.00mm L x 2.00mm W |
| Millicandela Rating | 1450mcd |
| Standard Package | 800 |
| Current - Test | 20mA |
| Height | 1.30mm |
| Lens Type | Clear |
| Package/Case | 2-SMD, J-Lead |
| rohs | Contains lead / RoHS Compliant |
| Forward Current | 60 mA |
| Forward Voltage | 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | PLCC-3 |
| LED Size | 3 mm x 2 mm x 0.8 mm |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
咨询QQ
热线电话