所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Switch Configuration | N.O./N.C. |
| Pole Throw Configuration | SPDT |
| Mounting | Panel Mount/Through Hole |
| Actuator Style | Square Button |
| Maximum Current Rating | 0.25@115VAC A |
| Maximum AC Voltage Rating | 220 V |
| Terminal Type | PC Turret |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | On-On |
| Current Rating | 250mA (AC) |
| Panel Cutout Dimensions | Square - 15.49mm² |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Voltage Rating - AC | 115V |
| Type | Standard |
| Electrical Life | 250,000 Cycles |
| Termination Style | Solder Lug |
| Color - Actuator/Cap | Blue |
| Actuator Type | Square, Button |
| Circuit | SPDT |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话