所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package Type | SIP |
| Number of Resistors | 4 |
| Number of Terminals | 8 |
| Power Rating | 1 W |
| Type | Network |
| Circuit Designator | ISOL |
| Technology | Thick Film |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Resistance Value | 1 KOhm |
| Temperature Coefficient | ±100 ppm/°C |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Resistor Networks & Arrays |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Product Type | Networks |
| Circuit Type | Isolated |
| Resistor Values | 1 kOhms |
| Tolerance | 2 % |
| Number of Pins | 8 |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Termination Style | SIP |
| Packaging | Bulk |
| Package / Case | SIP-8 |
| Power per Element | 1 W |
| Series | 4600X |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Voltage Rating | 100 V |
| Resistance Value | 1K |
| EU RoHS | Compliant |
| Power Rating per Resistor | 0.3 |
| Product Depth | 2.49 |
| Temperature Coefficient | ±100 |
| Product Length | 20.27 |
| Product Height | 5.08 |
| Power Rating | 1 |
| Mounting | Through Hole |
| Case Style | Conformal |
| Terminal Pitch | 2.54 |
| Package/Case | SIP |
| Resistance (Ohms) | 1k |
| Power Per Element | 300mW |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | 8-SIP |
| Height | 0.200" (5.08mm) |
| Size / Dimension | 0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Depth | 2.49mm |
| Dimensions | 2.49 x 5.08 x 20.27mm |
| Length | 20.27mm |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Power Rating per Resistor | 0.3W |
| Resistance | 1kΩ |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Terminal Pitch | 2.54 mm |
| Rad Hardened | No |
| No. of Terminals | 8 |
| Failure Rate | Not Required |
| Tolerance (+ or -) | 2% |
| Mounting Style | Through Hole |
| Military Standard | Not Required |
| Product Length (mm) | 20.27 mm |
| Product Depth (mm) | 2.49 mm |
| Product Height (mm) | 5.08 mm |
| Power Rating Per Resistor | 3/10 W |
| Brand/Series | 4600XSeries |
| Circuit | IsolatedNetwork |
| NumberofTerminals | 8 |
| PackageType | SIP |
| Power,Rating | 1W |
| Resistor network type | Y |
| Case | SIP |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Power | 300mW |
| Multiplicity | 1 |
| Resistor characteristics | terminals of all resistors are separated |
| Gross weight | 0.38 g |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Number of resistors | 4 |
| spg | 200 |
| Collective package [pcs] | 200 |
| Max operating voltage | 100V |
咨询QQ
热线电话