所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package Type | SIP |
| Number of Resistors | 18 |
| Number of Terminals | 11 |
| Power Rating | 1.38 W |
| Type | Network |
| Circuit Designator | TERM |
| Technology | Thick Film |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Resistance Value | 160/240 Ohm |
| Temperature Coefficient | ±100 ppm/°C |
| Standard Package | Bulk |
| Resistance Value | 160/240 |
| EU RoHS | Compliant |
| Power Rating per Resistor | 0.2 (1/5) |
| Product Depth | 2.49 |
| Temperature Coefficient | ±100 |
| Termination Style | Pin |
| Product Length | 27.89 |
| Product Height | 5.08 |
| Packaging | Bulk |
| Power Rating | 1.38 |
| Tolerance | 2% |
| Mounting | Through Hole |
| Case Style | Conformal |
| Terminal Pitch | 2.54 |
| Package/Case | SIP |
| Resistance (Ohms) | 160, 240 |
| Power Per Element | 200mW |
| Mounting Type | Through Hole |
| Circuit Type | Dual Terminator |
| Supplier Device Package | 11-SIP |
| Height | 0.200" (5.08mm) |
| Size / Dimension | 1.098" L x 0.098" W (27.89mm x 2.49mm) |
| Number of Pins | 11 |
| Package / Case | 11-SIP |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话