所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Current Rating | 3A |
| Voltage - Rated | 30VAC, 60VDC |
| Wire Gauge | 20 AWG |
| 1st Connector | Micro Hook |
| Material - Insulation | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| 2nd Connector | Micro Hook |
| Standard Package | 5 |
| Temperature Range | 216°F (102°C) |
| Configuration | Grabber, Hook to Grabber, Hook |
| Cable Length | 24.0" (609.60mm) |
| Contents | 1 Lead, Red |
| Description/Function | Micrograbber test clip each end |
| Product Category | Test Leads |
| Features | Ideal for providing jumper wires between small components |
| Factory Pack Quantity | 5 |
| Color | Red |
| Voltage Rating | 30 V |
| Connector Type | Micrograbber clips on both ends |
| Equipment Type | Patch Cords |
| Length | 24 in |
| Insulation Material | Nylon |
| Contact Plating | Gold |
| Operating Temperature | + 102 C |
| Part # Aliases | 1919643 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Material | :Beryllium Copper |
| Overall Length | :27.46" |
| Operating Voltage Max | :60VDC |
| Operating Current Max | :3A |
| Connector Type A | :Micrograbber Test Clip |
| Insulator Color | :Red |
| Weight (kg) | 0.014 |
| Tariff No. | 00000000 |
咨询QQ
热线电话