所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Heat Shrink Tubing and Sleeves |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Type | Boot, Transition 4 Entry |
| Material | Polyolefin (PO) |
| Color | Black |
| Minimum Shrink Temperature | + 125 C |
| Chemical Resistant | Yes |
| Features | General purpose pre-coat adhesive |
| Maximum Temperature | + 135 C |
| Operating Temperature Range | - 55 C to 135 C |
| Packaging | Bulk |
| Series | 462A421 |
| Part # Aliases | 840851-000 840851N002 |
| Large Recovered Length | 1.000" (25.4mm) |
| Small Diameter Recovered | 0.260" (6.6mm) |
| Small Diameter Supplied | 0.520" (13.2mm) |
| Large Diameter Recovered | 0.260" (6.6mm) |
| Shell Size - Insert | 21 |
| Standard Package | 25 |
| Small Recovered Length | 1.000" (25.4mm) |
| Large Diameter Supplied | 0.780" (19.8mm) |
| Other Names | 840851-000 |
| Total Length Recovered | 3.380" (85.9mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Inside Diameter Range (Body) | 6.6 – 19.8 mm [ .26 – .78 in ] |
| Inside Diameter Range (Leg 1) | 6.6 – 13.2 mm [ .26 – .52 in ] |
| Wire/Cable OD (mm) | 10, 11, 12, 8, 9 |
| Pliancy | Flexible |
| Number of Branches/Legs | 3 |
| 工作温度范围 | -55 – 105 °C [ -67 – 221 °F ] |
| Power Cable Accessory | No |
| 材料系统代码 | 10 |
| Adhesive Code | 86 |
| 外形 | 细线电缆 |
| Molded Part Shape | One to Three Cables, Slimline Y Shape |
| Wire/Cable Main Branch OD (mm) | 10, 8, 9 |
| 粘合剂类型 | 高性能预涂粘合剂 |
| 产品类型 | 模制部件 |
| Inside Diameter Range (Leg 3) | 6.6 – 13.2 mm [ .26 – .52 in ] |
| Wire/Cable Sm Branch OD (in) | .31, .35, .39 |
| Molded Part Type | Transition |
| Adhesive Options | /86 Precoat |
| Fluid/Chemical Resistance | Occasional exposure to fluids |
| Wire/Cable Main Branch OD (in) | .31, .35, .39 |
| Transition Type | 1 to 3 Cables |
| Material Code | 71 |
| Inside Diameter Range (Leg 2) | 6.6 – 13.2 mm [ .26 – .52 in ] |
| Wire/Cable OD (in) | .31, .35, .39, .43, .47 |
| 尺寸代码 | 21 |
| 材料 | 改性聚烯烃 |
| Adhesive Pre-Coat | Yes |
| Special Requirements | Flame Retarded |
| 符合政府资质 | 否 |
| Wire/Cable Sm Branch OD (mm) | 10, 8, 9 |
咨询QQ
热线电话