所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Connector Type | MPO to MPO |
| Cable Type | Trunk |
| Cable Length | 132 m |
| Standard Package | Bulk |
| Length (M ft) | 132.00 [433.06] |
| Connector | MPO |
| Boot Body Style - Right | Standard |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant, ELV compliant |
| Lead Free Solder Processes | Not relevant for lead free process |
| Boot Color - Left | Black |
| Product Type | Cable Assembly |
| Cable Assembly Type | MPO to MPO |
| Flammability Rating | Plenum (UL OFNP/CSA FT-6) |
| Connector(s) Exit Angle to Connector(s) Exit Angle | 180° to 180° |
| Cable Buffering | Tight |
| Boot Color - Right | Black |
| Mode | Multimode |
| Ferrule Material | Glass Filled Epoxy |
| Comment | Pair-Flipped (AB/BA) |
| Fiber Type | 62.5/125 |
| Cable Diameter (mm (in)) | 7.4 x 13.6 [.291 x .535] |
| Number of Fibers | 24 |
| Fibre Channel | No |
| Cable Color | Orange |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Brand | Tyco Electronics |
| Ratings | OFNP, OFNR |
| Length - Overall | 433.1' (132m) |
| Features | Plenum, Riser |
| Color - Cable | Orange |
| Type | Multimode, Duplex |
| Cable Diameter | 0.53" (13.6mm) |
| 1st Connector | MPO |
| Color - Connectors | Black |
| 2nd Connector | MPO |
| Insertion Loss | 0.95dB |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话