所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Actuator Length | 10.5mm |
| Actuator Material | Chromium Plated Brass |
| Contact Configuration | DPDT |
| Contact Current Rating | 6 A |
| Contact Material | Silver Plated Brass Alloy |
| Contact Resistance | 10mΩ |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Mechanical Life | 50000Cycles |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Panel Cut Out Diameter | 6.2mm |
| Panel Cut Out Size | 6.2mm |
| Switch Operation | On-Off-On |
| Terminal Type | Through Hole |
| Contact Plating | Silver |
| Current Rating (Max) | 6 A |
| Operating Temperature Max Deg. C | 70C |
| Operating Temperature Min Deg. C | -20C |
| Actuator Style | Toggle |
| Pole Throw Configuration | DPDT |
| Product Depth (mm) | 13 mm |
| Product Height (mm) | 30 mm |
| AC Voltage Rating (Max) | 250V VAC |
| Switch Configuration | ON OFF ON |
| Packaging | Bulk |
| Product Length (mm) | 14.8 mm |
咨询QQ
热线电话