所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Test Leads |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Equipment Type | Patch cord |
| Connector Type | Socket to socket |
| Length | 6 in |
| Color | Black |
| Cable Type | Patch cord |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 3 A |
| Description/Function | Square pin receptacle patch cord |
| Features | Receptacle is gold plated to optimize the electrical connection |
| Insulation Material | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Factory Pack Quantity | 5 |
| Voltage Rating | 45 V |
| Part # Aliases | 1632513 |
| Voltage - Rated | 45VAC |
| Wire Gauge | 22 AWG |
| 1st Connector | Socket, Square, 0.025" (0.64mm) |
| Material - Insulation | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| 2nd Connector | Socket, Square, 0.025" (0.64mm) |
| Standard Package | 5 |
| Temperature Range | 122°F (50°C) |
| Configuration | Socket to Socket |
| Cable Length | 6.0" (152.40mm) |
| Contents | 1 Lead, Black |
| rohs | Not applicable / Not applicable |
| Series | 4741, 5948 |
| Application | UsedinPCtestboards |
| Current,Rating | 3A(Max.) |
| Diameter,Cable | 0.064in. |
| Length,Cable | 6in. |
| Material,Body | PhosphorBronze |
| Material,Housing | Polypropylene |
| Material,Insulation | PVC |
| Stranding | 26x36 |
| Temperature,Operating | 122°F |
| Voltage,Rating | 45V(RMS) |
| WireSize | 22AWG |
咨询QQ
热线电话