所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Lead Diameter | 0.508 |
| Product Length | 13.3(Max) |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Product Depth | 12.7(Max) |
| Mounting | Through Hole |
| Termination Style | PC Pin |
| Product Height | 6.4(Max) |
| Packaging | Tube |
| Capacitance Value | 4.7uF |
| Construction | Dual-In-Line |
| Lead Pitch For Radial | 2.54 |
| Voltage | 100VDC |
| Tolerance | 10% |
| Package/Case | DIP |
| Subcategory | Capacitor Misc |
| Lead Time | 56 Days |
| Dielectric Material | Polymer, Metallized |
| Height - Seated (Max) | 0.252" (6.40mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 6 mOhm |
| Size / Dimension | 0.524" L x 0.500" W (13.30mm x 12.70mm) |
| Capacitance | 4.7µF |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case | 6-DIP (0.400", 10.16mm) |
| Applications | DC Link, DC Filtering |
| Standard Package | 100 |
| Voltage Rating - DC | 100V |
| Termination | PC Pins |
| Features | Low ESR |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Product | Metallized Polymer Network |
| Product Type | High Current |
| ESR | 0.006 Ohms |
| Voltage Rating | 100 V |
| Lead Spacing | 10 mm |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Voltage Rating DC | 100 V |
| Case Length | 13.3 mm |
| Case Height | 6.4 mm |
| Case Width | 12.7 mm |
| Dissipation Factor DF | 1 % |
| Type | Multi-pin Metallized Polymer Network |
| RoHS | RoHS Compliant |
| 电容 | 4.7µF |
| 容差 | ±10% |
| 操作温度 | -55°C ~ 125°C |
| ESR(等效串联电阻) | 6 mOhm |
| 特性 | Low ESR |
| 高度 - 安装(最大值) | 0.252" (6.40mm) |
| 封装/外壳 | 6-DIP (0.400", 10.16mm) |
| 大小/尺寸 | 0.524" L x 0.500" W (13.30mm x 12.70mm) |
| 装配类型 | Through Hole |
| 介电材料 | Polymer, Metallized |
| 额定电压 - 直流 | 100V |
| 系列 | Capstick® CS |
咨询QQ
热线电话