所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Test Plugs & Test Jacks |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Equipment Type | Banana Plugs |
| Type | Square pin receptacle |
| Color | Black |
| Current Rating | 3 A |
| Contact Plating | Nickel |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Insulation | Insulated |
| Insulation Material | Polypropylene |
| Operating Temperature | + 50 C |
| Factory Pack Quantity | 5 |
| Voltage Rating | 1 kV |
| Part # Aliases | 1921519 |
| Voltage - Rated | 1000VDC (1kV) |
| Wire Gauge | 22 AWG |
| 1st Connector | Banana Plug, Single |
| Material - Insulation | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Stacking Method | Non Stackable |
| Standard Package | 5 |
| 2nd Connector | Socket, Square, 0.025" (0.64mm) |
| Configuration | Banana to Socket |
| Cable Length | 36.0" (914.40mm) |
| Contents | 1 Lead, Black |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Lead Length | :914.4mm |
| Insulator Colour | :Black |
| Test Connector Type A | :4mm Banana Plug |
| Test Connector Type B | :0.64mm Square Receptacle |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Weight (kg) | 0.009 |
| Tariff No. | 85444920 |
咨询QQ
热线电话