所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Switch Configuration | ON None (ON) |
| Pole Throw Configuration | SPDT |
| Mounting | Bracket Mount/Through Hole |
| Maximum Current Rating | 5@125VAC 28VDC A |
| Maximum AC Voltage Rating | 250 V |
| Maximum DC Voltage Rating | 28 V |
| Contact Material | Brass Alloy |
| Contact Plating | Silver |
| Terminal Type | PC Pins |
| Operating Temperature | -30 to 85 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Actuator Style | Rocker |
| Electrical Life | 40000 |
| Product Length | 16.26 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Product Depth | 9.27 |
| Product Height | 23.38(Norm) |
| Maximum DC Voltage Rating | 28 |
| Maximum AC Voltage Rating | 250 |
| Minimum Operating Temperature | -30 |
| Maximum Current Rating | 5@125VAC 28VDC |
| Actuator Material | Nylon |
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | On-Mom |
| Current Rating | 5A (AC/DC) |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Electrical Life | 40,000 Cycles |
| Termination Style | PC Pin |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Actuator Marking | No Marking |
| Voltage Rating - DC | 28V |
| Circuit | SPDT |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话