所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Solder |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Solder |
| Type | Wire |
| Alloy | SAC305 |
| Description/Function | Lead free solder |
| Diameter | 0.032 in |
| Contains Lead | No |
| Package Type | Tube |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Weight | 0.6 |
| Form | Tube, 18g (0.6 oz) |
| Process | Lead Free |
| Flux Type | No-Clean |
| Wire Gauge | 20 AWG, 21 SWG |
| Melting Point | 429.8°F (221°C) |
| Standard Package | 1 |
| Composition | Sn96.5Ag3.0Cu0.5 (96.5/3/0.5) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Unit Weight | 1 lb |
| Core | FluxCore2.20% |
咨询QQ
热线电话