所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Test Plugs & Test Jacks |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Equipment Type | Banana Plugs |
| Type | Patch Cord |
| Color | Red |
| Current Rating | 10 A |
| Contact Plating | Nickel |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Insulation | Insulated |
| Insulation Material | Nylon |
| Length | 12 in |
| Operating Temperature | + 55 C |
| Factory Pack Quantity | 5 |
| Voltage Rating | 1000 V |
| Part # Aliases | 1914991 |
| Ratings | CAT III 1000V, IEC 1010 |
| Voltage - Rated | 1000VAC (1kV) |
| Wire Gauge | 18 AWG |
| 1st Connector | Banana Plug, Single, Sheathed - Retractable |
| Material - Insulation | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Stacking Method | Non Stackable |
| Standard Package | 5 |
| 2nd Connector | Banana Plug, Single, Sheathed - Retractable |
| Configuration | Banana to Banana |
| Cable Length | 12.0" (304.80mm) |
| Contents | 1 Lead, Red |
| rohs | Vendor undefined / Vendor undefined |
| CurrentRating | 10 |
| Diameter,Outer,Cable | 0.144in. |
| Material | Brass(Body),BerylliumCopper(BananaSpring),Nylon(Insulation) |
| Standards | CEMarked |
| Stranding | 65x36 |
| Voltage,Rating | 1000V(RMS) |
| WireSize | 18AWG |
咨询QQ
热线电话