所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Test Leads |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Equipment Type | Coaxial Cable Assemblies |
| Connector Type | BNC (male) to square receptacle, 0.025 in |
| Length | 24 in |
| Color | Black, Red |
| Cable Type | RG-174/U |
| Features | BNC connector and breakout wires are molded directly to the cable for added pull strength |
| Operating Temperature | + 50 C |
| Factory Pack Quantity | 2 |
| Voltage Rating | 500 V |
| Part # Aliases | 1915615 |
| Gender | M-PIN/PIN |
| Connector Type A | BNC |
| Connector Type B | 2(Pin Receptacle) |
| Cable Length | 0.609 |
| Contact Material | Brass/Phosphor Bronze |
| Style | BNC to NonStandard |
| 1st Connector | BNC Male Plug |
| Standard Package | 2 |
| 2nd Connector | Single 0.025" Female Jack (2) |
| Impedance | 50 Ohm |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话