所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Industrial Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 4.5 V to 24 V |
| Current Rating | 18.5 mA |
| Mounting Style | Screw |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Maximum Output Current | 40 mA |
| Factory Pack Quantity | 10 |
| Life | Obsolete |
| Industry Aliases | 4AV18-F |
| Subcategory | Hall Effect Sensor |
| Lead Time | 365 Days |
| Function | * |
| Must Operate | * |
| Type | Hall Effect |
| Termination Style | Wire Leads |
| Output Type | Digital |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 26.5 V |
| Standard Package | 10 |
| Must Release | * |
| Actuator Material | Ferrous Metals, Gear Tooth |
| Package/Case | Slotted Body |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话