所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Form | 4PDT |
| Current Rating | 20 A |
| Voltage Rating AC | 277 V |
| Voltage Rating DC | 250 V |
| Termination Style | Screw |
| Mounting Style | Panel |
| Contact Plating | Silver Cadmium Oxide |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Actuator | Lever |
| Bushing Size | 15/32-32 |
| Part # Aliases | MS27409-1A |
| Comment | Silver cadmium oxide contacts |
| CircuitryOperating action | 129780 |
| Lever Type | Locking |
| Series Name | TL |
| Mounting | Bushing 15/32 in |
| AmpereVoltage Range (Resistive Load) | 0.5 A to 20 A at 0.5 Vdc to 28 Vdc|0.75 A at 115 Vdc|0.5 A to 15 A at 0.5 Vac to |
| UNSPSC Commodity | 30211908 Toggle switches |
| Circuitry | 4PDT |
| UNSPSC Code | 30211908 |
| Termination | Screw |
| Lever Lock | 129781 |
| ULCSA Rating Code | L191: 15 A-125, 250, 277 Vac; 1/2 Hp-125 Vac; 1 Hp-250, 277 Vac; 5 A-120 Vac "L" |
| Military Part Number | MS27409-1A |
| Industry Aliases | 5930009715125, MS27409-1A |
| Subcategory | Switch Toggle |
| Lead Time | 28 Days |
| Circuit | 4PDT |
| Switch Function | On-On-On |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 12.40mm Dia |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Packaging | Bulk |
| Operating Temperature | -65°C ~ 71°C |
| Actuator Type | Locking Lever |
| Standard Package | 1 |
| Ingress Protection | Environment Proof |
| Bushing Thread | 15/32-32 |
| Actuator Material | Nickel Plated |
| Actuator Length | 26.67mm |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| ActuatorType | LockingLever |
| ContactForm | 4PDT |
| Current,Rating | 15Amps |
| MountingHoleSize | 15/32In. |
| MountingType | Panel |
| Operation | OnOnOn |
| Standards | ULrecognized,CSAcertifiedandCEapproved. |
| Type | Toggle |
| Voltage,Rating | 125VAC |
| Product Type | MICRO SWITCH⢠Toggle Switch |
| Ampere/Voltage Range (Resistive Load) | 0.5 A to 20 A at 0.5 Vdc to 28 Vdc|0.75 A at 115 Vdc|0.5 A to 15 A at 0.5 Vac to 277 Vac|0.5 A at 250 Vdc |
| Action | 3 position |
| Circuitry/Operating action | Bushing 15/32 in |
| MIL Spec Number | Locking |
| UL/CSA | Global |
咨询QQ
热线电话