所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Mounting | Through Hole |
| Capacitance Value | 1000 uF |
| Voltage | 16 Vdc |
| Tolerance | 20 % |
| Lifetime | 2000 h |
| Product Diameter | 9.5 mm |
| Product Length | 38 mm |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Termination Style | Axial |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded |
| RoHS | No |
| Capacitance | 1000 uF |
| Voltage Rating | 16 V |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 85 C |
| Case Diameter | 9.5 mm |
| Case Length | 38 mm |
| Product | General Purpose Electrolytic Capacitors |
| Load Life | 2000 hr |
| Series | 500D |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Dimensions | 9.5 mm Dia. x 38 mm L |
咨询QQ
热线电话