所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Capacitance Value | 12pF |
| Product Length | 1.02 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Product Depth | 0.51 |
| Mounting | Surface Mount |
| Product Height | 0.51 |
| Packaging | Paper Tape and Reel |
| Tolerance | 10% |
| Construction | Flat |
| Voltage | 50VDC |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Technology | Standard |
| Dielectric | C0G |
| Package/Case | 0402 |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 50V |
| Capacitance | 12pF |
| Standard Package | 10,000 |
| Features | High Q, Low Loss |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Size / Dimension | 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) |
| Applications | RF, Microwave, High Frequency |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Thickness (Max) | 0.024" (0.61mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Product | High Q MLCCs |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Case Code - mm | 1005 |
| Voltage Rating | 50 V |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Voltage Rating DC | 50 V |
| Case Length | 0.04 in |
| Case Code - in | 0402 |
| Case Height | 0.024 in |
| Case Width | 0.02 in |
| Temperature Coefficient / Code | C0G (NP0) |
| Type | Multilayer High Q Capacitance |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话