所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Wire Size | 26-28 |
| Product Length | 5.2 |
| EU RoHS | Compliant |
| Shielded | No |
| Mounting | Cable Mount |
| Body Orientation | Straight |
| Connector Type | Connector Headers and PCB Recepta... |
| Maximum Current Rating | 1 |
| Packaging | Reel |
| Product Depth | 1.58 |
| Gender | PIN |
| Contact Plating | Tin |
| Termination Method | Crimp |
| Contact Type | Signal |
| Product Height | 1.62 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Wire Gauge | 26-28 AWG |
| Contact Finish | Tin |
| Standard Package | 24,000 |
| Pin or Socket | Non-Gendered |
| Contact Finish Thickness | 16µin (0.40µm) |
| Contact Termination | Crimp |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | WM2272CT |
| Connector | contact |
| Wire size | 26...28AWG |
| Maximum current | 1A |
| Multiplicity | 1 |
| Connector type | female |
| spg | 200 |
| Gross weight | 0.1 g |
| Connector series | Clik-Mate |
| Contact plating | tinned |
| Max operating voltage | 50V |
| Collective package [pcs] | 200 |
| Contacts pitch | 1.25mm |
| 系列 | CLIK-Mate™ 502381 |
| 引脚或插座 | Non-Gendered |
| 触头镀层 | Tin |
| 触头镀层厚度 | 16µin (0.40µm) |
| 触头端接 | Crimp |
| 线规 | 26-28 AWG |
咨询QQ
热线电话