所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Test Leads |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Equipment Type | Patch Cords |
| Connector Type | Micrograbber clip to banana plug |
| Length | 24 in |
| Color | Black |
| Cable Type | 20 AWG |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 3 A |
| Description/Function | Micrograbber test clip to stackable banana plug |
| Features | Banana plug is cross stackable and vertical stackable |
| Insulation Material | Nylon |
| Operating Temperature | + 55 C |
| Factory Pack Quantity | 5 |
| Voltage Rating | 150 V |
| Part # Aliases | 1916752 |
| Voltage - Rated | 150VAC, DC |
| Wire Gauge | 20 AWG |
| 1st Connector | Banana Plug, Single, Stackable |
| Material - Insulation | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Stacking Method | Multi-Stacking, Front and Vertical |
| Standard Package | 5 |
| 2nd Connector | Micro Hook |
| Configuration | Banana to Grabber, Hook |
| Type | Patch Cord |
| Cable Length | 24.0" (609.60mm) |
| Contents | 1 Lead, Black |
| rohs | Not applicable / Not applicable |
| Overall Length | :27.29" |
| Operating Voltage Max | :150Vrms |
| Operating Current Max | :3A |
| Connector Type A | :Micrograbber Test Clip |
| Connector Type B | :Stackable Banana Plug |
| Weight (kg) | 0.014 |
| Tariff No. | 85366910 |
咨询QQ
热线电话