所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Shrouded Header |
| Pitch | 2.54 mm |
| Number of Rows | 1 |
| Number of Contacts | 3 |
| Gender | HDR |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Termination Method | Solder |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Contact Mating Length | 0.230" (5.84mm) |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Color | Black |
| Connector Type | Header, Shrouded |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Tube |
| Contact Type | Male Pin |
| Termination | Solder |
| Contact Finish Thickness | 15µin (0.38µm) |
| Number of Positions | 3 |
| Number of Positions Loaded | All |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Body Orientation | Right Angle |
| Contact Material | Brass |
| Current Rating | 3A |
| Series | MTE |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Termination Style | Through Hole |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Insulation Resistance | 5000 MOhms |
| Product Category | Headers & Wire Housings |
| Number of Positions / Contacts | 3 |
| Tradename | AMPMODU |
| Product Type | Headers |
| Flammability Rating | UL 94 V-0 |
| Operating Temperature Range | - 65 C to + 105 C |
| Contact Gender | Pin (Male) |
| Latching Type | Latched |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Mounting Angle | Right |
| Row Spacing | 2.54 mm |
| Operating Temp Range | -65C to 105C |
| Contact Resistance Max | 15 mohm |
| Current Rating (Max) | 3/Contact A |
| Mounting Style | Through Hole |
| Number of Contact Rows | 1 |
| Housing Color | Black |
| Product Length (mm) | 10.16 mm |
| Product Depth (mm) | 13.59 mm |
| Product Height (mm) | 6.98 mm |
| Pitch (mm) | 2.54 mm |
| Weight (kg) | 0.00068 |
| Tariff No. | 85366910 |
| Brand/Series | AMPMODU/MTESeries |
| PrimaryType | InterconnectSystem |
咨询QQ
热线电话