所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Shrouded Header |
| Pitch | 2.54 mm |
| Number of Rows | 1 |
| Number of Contacts | 4 |
| Gender | HDR |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Termination Method | Solder |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Packaging | Tube |
| Product Length | 12.7 |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 13.59 |
| Mounting | Through Hole |
| Body Orientation | Right Angle |
| Product Height | 6.98 |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Pitch | 2.54 |
| Housing Color | Black |
| Maximum Contact Resistance | 15 |
| Maximum Current Rating | 3/Contact |
| Contact Material | Brass |
| Contact Mating Length | 0.230" (5.84mm) |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Color | Black |
| Connector Type | Header, Shrouded |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Type | Male Pin |
| Termination | Solder |
| Contact Finish Thickness | 15µin (0.38µm) |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Positions Loaded | All |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Current Rating | 3A |
| Series | MTE |
| Factory Pack Quantity | 42 |
| Termination Style | Through Hole |
| Insulation Resistance | 5000 MOhms |
| Product Category | Headers & Wire Housings |
| Number of Positions / Contacts | 4 |
| Tradename | AMPMODU |
| Product Type | Headers |
| Flammability Rating | UL 94 V-0 |
| Operating Temperature Range | - 65 C to + 105 C |
| Contact Gender | Pin (Male) |
| Latching Type | Latched |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Mounting Angle | Right |
| Row Spacing | 2.54 mm |
| Operating Temp Range | -65C to 105C |
| Contact Resistance Max | 15 mohm |
| Current Rating (Max) | 3/Contact A |
| Mounting Style | Through Hole |
| Number of Contact Rows | 1 |
| Product Length (mm) | 12.7 mm |
| Product Depth (mm) | 13.59 mm |
| Product Height (mm) | 6.98 mm |
| Pitch (mm) | 2.54 mm |
| Product Range | :TE - AMPMODU MTE Series |
| Contact Termination | :Through Hole Right Angle |
| No. of Contacts | :4 |
| No. of Rows | :1 |
| Pitch Spacing | :2.54mm |
| Lead Spacing | :2.54mm |
| Weight (kg) | 0.001 |
| Tariff No. | 85369010 |
| AgencyApprovals | CSA,UL |
| Angle | Right |
| Brand/Series | AMPMODU/MTESeries |
| ContactPlating | GoldoverNickel |
| Current,Rating | 3A |
| FlammabilityRating | UL94V-0 |
| Length,Overall | 0.5" |
| Length,Pin | 0.13" |
| Material,Contact | Brass |
| Material,Housing | Thermoplastic |
| MountingHoleSize | 0.89" |
| NumberofContacts | 4 |
| NumberofRows | 1 |
| PinSpacing | 0.1" |
| PrimaryType | InterconnectSystem |
| SpecialFeatures | Breakaway |
| Temperature,Operating | -65to+105°C |
咨询QQ
热线电话