所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Shrouded Header |
| Pitch | 2.54 mm |
| Number of Rows | 1 |
| Number of Contacts | 8 |
| Gender | HDR |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Termination Method | Solder |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Contact Mating Length | 0.230" (5.84mm) |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Color | Black |
| Connector Type | Header, Shrouded |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Tube |
| Contact Type | Male Pin |
| Termination | Solder |
| Contact Finish Thickness | 15µin (0.38µm) |
| Number of Positions | 8 |
| Number of Positions Loaded | All |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 23 |
| Current Rating | 3 A |
| Termination Style | Through Hole |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Insulation Resistance | 5000 MOhms |
| Product Category | Headers & Wire Housings |
| Number of Positions / Contacts | 8 |
| Tradename | AMPMODU |
| Product Type | Headers |
| Flammability Rating | UL 94 V-0 |
| Operating Temperature Range | - 65 C to + 105 C |
| Contact Gender | Pin (Male) |
| Latching Type | Latched |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Mounting Angle | Right |
| Series | AMPMODU MTE |
| Row Spacing | 2.54 mm |
| Contact Material | Brass |
| Operating Temp Range | -65C to 105C |
| Contact Resistance Max | 15 mohm |
| Current Rating (Max) | 3/Contact A |
| Mounting Style | Through Hole |
| Body Orientation | Right Angle |
| Number of Contact Rows | 1 |
| Housing Color | Black |
| Product Length (mm) | 22.86 mm |
| Product Depth (mm) | 13.59 mm |
| Product Height (mm) | 6.98 mm |
| Pitch (mm) | 2.54 mm |
| 系列 | AMPMODU MTE |
| 主体向性 | 直角 |
| 覆盖 | 覆盖 |
| 安装类型 | 通孔 |
| 触点材料 | 黄铜 |
| 端接方法 | 焊接 |
| 额定电流 | 3A |
| 行数 | 1 |
| 触点数目 | 8 |
| 类型 | 板对板 |
| 额定电压 | 600 V |
| 节距 | 2.54mm |
| 端子端接区域电镀厚度 | 2.54 µm [ 100 µin ] |
| 端子接触部电镀厚度 (µin) | 15 |
| Tail Plating Thickness | 2.54 µm [ 100 µin ] |
| 焊尾端子电镀材料 | 锡 |
| Pick and Place Cover | Without |
| 连接器类型 | 头 |
| 端子端接区域电镀材料表面涂层 | 哑光 |
| 端子形状 | 直角 |
| 封装方法 | 管, 管/盒 |
| Centerline (Pitch) (mm) | 2.54 |
| 应力消除 | 不带 |
| 长度 | 22.86 mm [ .9 in ] |
| 接合对准类型 | 锁存 |
| Contact Current Rating (Max) (A) | 3 |
| UL 易燃性等级 | UL 94V-0 |
| 线缆端接方法 | 刺破式压接 (IDC), 压接 |
| 端子定位力 | 带有 |
| PCB Mount Alignment | Without |
| 接合对准 | 带有 |
| PCB Orientation Feature | No |
| 适用于 | 母端护套组件 |
| 高度 | 13.59 mm [ .535 in ] |
| 介质耐压 | 600 V |
| 端子接触部电镀材料 | 金 |
| 壳体颜色 | 黑色 |
| Tail Plating Material | Tin |
| Header Type | Shrouded |
| Termination Resistance | 15 mΩ |
| 产品类型 | 连接器 |
| 端子类型 | 插针 |
| PCB 安装固定 | 不带 |
| 面板安装固定 | 不带 |
| 绝缘电阻 | 5000 MΩ |
| PCB 安装方向 | 直角 |
| 外壳材料 | 热塑塑料 |
| 接合固定类型 | 极性定位锁定 |
| 端子端接区域电镀材料 | 锡 |
| PCB Mounting Style | Through Hole |
| 连接器种类 | 插头 |
| Backwall/Post Interruptions | Without |
| 封装数量 | 23 |
| 行间距 | 2.54 mm [ .1 in ] |
| 注释 | 使用 91417-1 号键控工具来拆卸用于键控的柱体。 |
| 端子定位力类型 | 锁定枪 |
| 端子基材 | 黄铜 |
| 工组温度范围 (°C) | -65 – 105 |
| 已批准的标准 | CSA LR7189, UL E28476 |
| 尾部长度 | 3.3 mm [ .13 in ] |
| 接合柱长度 | 5.84 mm [ .23 in ] |
| 接合固定 | 带有 |
咨询QQ
热线电话