所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Socket Strip |
| Pitch | 1.27 mm |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Contacts | 80 |
| Gender | RCP |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Termination Method | Solder |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Features | Board Lock |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Color | Black |
| Height Stacking (Mating) | 0.250", 0.320", 0.390" (6.35mm, 8.13mm, 9.91mm) |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Tube |
| Height Above Board | 0.187" (4.75mm) |
| Termination | Solder |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) |
| Row Spacing | 0.050" (1.27mm) |
| Number of Positions | 80 |
| Number of Positions Loaded | All |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 9 |
| Mounting Angle | Vertical |
| Product Category | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| Current Rating | 1 A to 4 A |
| Voltage Rating | 30 V |
| Series | AMPMODU 50/50 GRID |
| Termination Style | Through Hole |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Number of Positions / Contacts | 80 |
| Tradename | AMPMODU |
| Product Type | Receptacles |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Operating Temp Range | -65C to 105C |
| Contact Resistance Max | 16 mohm |
| Current Rating (Max) | 4/Contact A |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Body Orientation | Straight |
| Number of Contact Rows | 2 |
| Housing Color | Black |
| Product Length (mm) | 55.27 mm |
| Product Depth (mm) | 3.05 mm |
| Product Height (mm) | 4.83 mm |
| Voltage Rating Max | 30VAC |
| Pitch (mm) | 1.27 mm |
| Product Range | :TE - AMPMODU 50/50 Grid Series |
| Contact Termination | :Solder |
| No. of Contacts | :80 |
| No. of Rows | :2 |
| Pitch Spacing | :1.27mm |
| Approval Bodies | :CSA, UL |
| Approval Category | :CSA LR7189, UL E28476 |
| Colour | :Black |
| Connector Mounting Orientation | :Vertical |
| Current Max | :4A |
| Current per Contact Max | :0.5A |
| External Length / Height | :4.75mm |
| Flammability Rating | :UL94V-0 |
| Housing | :Glass-filled Thermoplastic |
| Insulation Resistance | :5000Mohm |
| Length | :55.27mm |
| Operating Temperature Max | :+105°C |
| Operating Temperature Min | :-65°C |
| Row Pitch | :1.27mm |
| Voltage Rating V AC | :30V |
| Withstand Voltage | :300V |
| Weight (kg) | 0.001 |
| Tariff No. | 85366930 |
咨询QQ
热线电话