所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Round Knob |
| Switch Type | Rotary Switch |
| Standard Package | Trays |
| Diameter | 0.500" (12.70mm), 1.000" (25.40mm) Skirt |
| Style | Cylindrical with Skirt |
| Features | 6-32 Set Screw |
| Color | Black |
| Material | Metal |
| Indicator | Line on Top |
| Height | 0.950" (24.13mm) |
| Shaft Size | 0.126" (3.20mm) |
| Other Names | KBS500B101/8 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| MainCategory | Knobs |
咨询QQ
热线电话