所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Power |
| Gender | RCP |
| Number of Contacts | 11Power/24Signal/1Hold |
| Termination Method | Solder |
| Mounting | Through Hole |
| Body Orientation | Right Angle |
| Standard Package | Trays |
| Product Length | 110.49 |
| Product Height | 11.94 |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Number of Ports | 1 |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Number of Terminals | 36 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Unit Pack | 66 |
| MOQ | 198 |
| Contact Layout, Typical | 24 Signal, 11 Power |
| Mounting Type | Board Edge, Through Hole, Right Angle |
| Color | Black |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets and Blade Sockets |
| Contact Finish | Gold or Gold, GXT™ |
| Packaging | Tray |
| Operating Temperature | -20°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 4 |
| Number of Positions Loaded | All |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Termination | Solder |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) |
| Connector Style | Blade Power |
| Number of Positions | 35 |
| Features | Board Lock, Guide Pin |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Factory Pack Quantity | 66 |
| Current Rating | 30 A |
| Termination Style | Solder |
| Insulation Resistance | 10000 MOhms |
| Product Category | Power to the Board |
| Voltage Rating | 2.5 kV Power, 1 kV Signal |
| Number of Positions / Contacts | 11 Power, 24 Signal |
| Product Type | Receptacles |
| Operating Temperature Range | - 20 C to + 105 C |
| Contact Gender | Socket (Female) |
| Contact Arrangement | Power/Signal/Power |
| RoHS | No RoHS Version Available |
| Mounting Angle | Right |
| Series | PwrBlade |
| Mounting Style | Through Hole |
| Row Spacing | 6.35 mm Power, 2.54 mm Signal |
咨询QQ
热线电话