所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Factory Pack Quantity | 10 |
| Product | Musical Syst Potentiometer |
| Product Category | Potentiometers |
| Taper | Linear |
| Element Type | Conductive Plastic |
| Operating Temperature Range | + 1 C to + 125 C |
| Termination Style | Pin |
| Number of Turns | 1 |
| Shaft Type | Slotted |
| Resistance | 1 kOhms |
| Mounting Style | Panel |
| Tolerance | 20 % |
| Shaft Diameter | 6 mm |
| Shaft Length | 22 mm |
| Power Rating | 500 mW (1/2 W) |
| Type | Square Control |
| RoHS | No RoHS Version Available |
咨询QQ
热线电话