所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Potentiometer |
| Resistance Value | 1 KOhm |
| Tolerance | 20 % |
| Number of Turns | 1(Elec)|1(Mech) Turns |
| Power Rating | 1/2 W |
| Mounting | Panel Mount/Through Hole |
| Technology | Conductive Plastic |
| Operating Temperature | 1 to 125 °C |
| Shaft Diameter | 6 mm |
| Standard Package | Bulk |
| Resistance Value | 1K |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 12.5 |
| Temperature Coefficient | ±1000 |
| Termination Style | Pin |
| Product Length | 30.89 |
| Product Height | 13.25 |
| Power Rating | 0.5 (1/2) |
| Shaft Diameter | 6 |
| Number of Turns | 1(Elec)|1(Mech) |
| Factory Pack Quantity | 10 |
| Product | Musical Syst Potentiometer |
| Product Category | Potentiometers |
| Taper | Linear |
| Element Type | Conductive Plastic |
| Shaft Type | Slotted |
| Resistance | 1 kOhms |
| Packaging | Bulk |
| Shaft Length | 22 mm |
| Mounting Style | Panel |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
咨询QQ
热线电话