所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Shrouded Header |
| Pitch | 2.54 mm |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Contacts | 60 |
| Gender | HDR |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Termination Method | Solder |
| Standard Package | Trays |
| Packaging | Tray |
| Product Length | 83.56 |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 8.76 |
| Mounting | Through Hole |
| Body Orientation | Straight |
| Maximum Voltage Rating | 500VAC |
| Product Height | 9.27 |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Pitch | 2.54 |
| Housing Color | Black |
| Maximum Current Rating | 3/Contact |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Contact Mating Length | 0.230" (5.84mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Color | Black |
| Connector Type | Header, Shrouded |
| Contact Finish | Gold or Gold, GXT™ |
| Contact Type | Male Pin |
| Termination | Solder |
| Contact Finish Thickness | 15µin (0.38µm) |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Positions | 60 |
| Number of Positions Loaded | All |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Current Rating | 3 A |
| Termination Style | Through Hole |
| Insulation Resistance | 10000 MOhms |
| Product Category | Headers & Wire Housings |
| Mating Post Length | 5.85 mm |
| Operating Temperature Range | - 65 C to + 125 C |
| Number of Positions / Contacts | 60 |
| Product Type | Headers |
| Voltage Rating | 500 V |
| RoHS | No RoHS Version Available |
| Mounting Angle | Vertical |
| Termination Post Length | 3.05 mm |
| Series | Quickie |
咨询QQ
热线电话