所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Voltage - Rated | 30VAC, 60VDC |
| Wire Gauge | 20 AWG |
| Cable Type | RG-58C/U |
| 1st Connector | BNC, Male Plug |
| Material - Insulation | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| 2nd Connector | Banana Plug, Single, Stackable (2) |
| Color | Black Cable, Black and Red Leads |
| Standard Package | 2 |
| Temperature Range | 122°F (50°C) |
| Configuration | BNC to Banana |
| Cable Length | 36.0" (914.40mm) |
| Factory Pack Quantity | 2 |
| Product Category | RF Cable Assemblies |
| Connector B Series | Banana |
| Connector B Body Style | Straight |
| Connector A Series | BNC |
| Length | 36 in |
| Connector B Gender | Plug (Male) |
| Impedance | 50 Ohms |
| Part # Aliases | 1911294 |
| Connector A Gender | Plug (Male) |
| RoHS | RoHS Compliant |
| ConnectorType | BNCMale |
| Material,Body | Brass |
| Material,Contact | GoldPlatedBerylliumCopper |
| Material,Insulation | Polypropylene |
| Material,Plug | NickelPlatedBrass |
| Standards | ULListed |
| Temperature,Operating | 50°C |
| TerminalSpacing | 0.58in. |
| Voltage,Rating | 500WVDC |
| rohs | RoHS Compliant Part |
咨询QQ
热线电话