所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Test Leads |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Equipment Type | Patch Cords |
| Connector Type | Banana plug on both ends |
| Length | 36 in |
| Color | Red |
| Cable Type | 12 AWG |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 7 A |
| Description/Function | Low thermal EMF retractable sheath banana plug |
| Insulation Material | Nylon |
| Operating Temperature | + 55 C |
| Factory Pack Quantity | 5 |
| Voltage Rating | 1 kV |
| Part # Aliases | 1911554 |
| Ratings | CAT III 1000V, IEC 1010 |
| Voltage - Rated | 1000V (1kV) |
| Wire Gauge | 12 AWG |
| 1st Connector | Banana Plug, Single, Sheathed - Retractable |
| Material - Insulation | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Stacking Method | Non Stackable |
| Standard Package | 5 |
| 2nd Connector | Banana Plug, Single, Sheathed - Retractable |
| Configuration | Banana to Banana |
| Type | Patch Cord |
| Cable Length | 36.0" (914.40mm) |
| Contents | 1 Lead, Red |
| rohs | Vendor undefined / Vendor undefined |
| Lead Length | :36" |
| Insulator Color | :Red |
| Test Connector Type A | :Banana Plug |
| Test Connector Type B | :Banana Plug |
| Connector Color | :Red |
| Weight (kg) | 0.054 |
| Tariff No. | 85369010 |
咨询QQ
热线电话