所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Test Leads |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Equipment Type | Patch Cords |
| Connector Type | SMD test clips |
| Length | 24 in |
| Color | Red |
| Contact Material | Steel |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 0.5 A |
| Description/Function | SMD Grabber test clip patch cord |
| Features | Ideal for providing a temporary jumper wire between surface mount devices |
| Insulation Material | Nylon |
| Operating Temperature | + 102 C |
| Factory Pack Quantity | 5 |
| Voltage Rating | 30 V |
| Part # Aliases | 1911755 |
| Voltage - Rated | 150VDC |
| Wire Gauge | 22 AWG |
| Cable Length | 24.0" (609.60mm) |
| 1st Connector | SMD Pincer |
| Material - Insulation | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| 2nd Connector | SMD Pincer |
| Standard Package | 5 |
| Temperature Range | 216°F (102°C) |
| Configuration | Grabber, Hook to Grabber, Hook |
| Other Names | 6625014261441 |
| Contents | 1 Lead, Red |
| rohs | Vendor undefined / Vendor undefined |
咨询QQ
热线电话