所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Test Leads |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Equipment Type | Patch Cords |
| Connector Type | SMD test clip to banana plug (stackable) |
| Length | 12 in |
| Color | Black |
| Cable Type | 22 AWG Tinned Copper |
| Contact Material | Steel |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 0.5 A |
| Description/Function | SMD Grabber test clip to stackable banana plug |
| Features | Banana plug is cross stackable and vertical stackable |
| Insulation Material | Polypropylene |
| Operating Temperature | + 55 C |
| Factory Pack Quantity | 5 |
| Voltage Rating | 150 V |
| Part # Aliases | 1911873 |
| Voltage - Rated | 150VAC, DC |
| Wire Gauge | 22 AWG |
| 1st Connector | Banana Plug, Single, Stackable |
| Material - Insulation | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Stacking Method | Multi-Stacking, Front and Vertical |
| Standard Package | 5 |
| 2nd Connector | SMD Pincer |
| Configuration | Banana to Grabber, Hook |
| Type | Patch Cord |
| Cable Length | 12.0" (304.80mm) |
| Contents | 1 Lead, Black |
| rohs | Not applicable / Not applicable |
咨询QQ
热线电话